zoom

Aktualitet

Ktheu shtëpinë në depo droge, AMP arreston një tjetër polic në Fier

Një tjetër efektiv policie në Fier ka përfunduar në pranga, pasi përdorte një banesë të marrë me qira për të magazinuar lëndë narkotike.

Mësohet se në banesën e efektivit u gjet një sasi prej 500 gramë lëndë e dyshuar narkotike kanabis sativa.

“Agjencia e Mbikëqyrjes Policore (Rajoni Fier-Berat), në kuadër të hetimit proaktiv me metoda speciale, i cili u finalizua gjatë operacionit të datës 24.05.2024 me arrestimin në flagrancë të 4 shtetasve (mes tyre një punonjës policie) dhe procedimin e 2 shtetasve të tjerë, të dyshuar për “Prodhim dhe shitje e narkotikëve”, ka kryer veprimet hetimore, duke bërë të mundur sigurimin e të dhënave, nga të cilat është ushtruar kontroll në një banesë të marrë me qera nga punonjësi i policisë L. G., ku u gjetën dhe u sekuestruan në cilësinë e provës materiale një sasi prej 500 gr lëndë e dyshuar narkotike Cannabis Sattiva”, thuhet në njoftimin zyrtar.

Nga hetimet e AMP-së ka rezultuar se punonjësi i policisë L. G., e përdorte banesën me qëllimin për të magazinuar lëndën narkotike. Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Fier. /ZOOM.AL/