zoom

Slider

Humbi penalltinë në kohën shtesë, Ronaldo shpërthen në lot

Cristiano Ronaldo ka shpërthyer në lot pasi humbi një penallti në kohën shtesë.

Jan Oblak pengoi shkëlqyeshëm goditjen Ronaldos në minutën e 105 në ngërçin e Portugalisë në 1/16 e finales së Euro 2024 me Slloveninë.

Shokët e skuadrës u përpoqën ta ngushëllojnë CR7 teksa lotët i rridhnin. Dhe kur kamerat shkuan në tribunë, nëna e tij Maria Dolores dos Santos Aveiro gjithashtu dukej e shqetësuar.