zoom

Lajme

Protestuesit zhvendosen para Bashkisë së Tiranës, përplasen me policinë dhe hedhin molotovë

Pasi qëndruan për rreth orë para godinës së Kryeministrisë, protestuesit u zhvendosën para Bashkisë së Tiranës.

Militantët bënë thirrje për largimin e Erion Veliajt, ndërsa nisën sulmet me molotovë drejt godinës.

Në një moment, ata u përplasën me forcat e policisë, duke tentuar të çajnë kordonin.

Një nga molotovët ra brenda dritares së godinës së bashkisë, duke ndezur zjarr.