zoom

Lajme

“Luana e Hygerta dridheshin në Euro2024 për vëmendje, por s’ja dolën” gazetari ironizon moderatoret

Gazetari Bled Mane, ka ironizuar moderatoret shqiptare që shkojnë nëpër stadiumet e Europianit për të tërhequr vëmendje, sipas tij.

Mane tha se gjatë ndeshjes së Shqipërisë dhe Kroacisë, asnjëra nga vajzat shqiptare, përfshirë Luana Vjollcën e Hygerta Sakon që ndodheshin në stadium, nuk tërhoqi vëmendjen e reporterëve të huaj.

Duke sjellë në vëmendjen foton e Rikes dikur, ai tha se u munduan ta kopjonin vajza të tjera të shoëbizz, por nuk ia dolën.

“Desha të kujtoja atë foton e famshme të Rikes. Ndërkohë po tregoj një histori të vogël në Hamburg gjatë ndeshjes me Kroacinë. Në pushim të pjesës së parë kam parë ca skema që jam shqetësuar shumë. Pashë tre vajza shqiptare që mundoheshin ta imitonin Riken por nuk tërhoqën vëmendjen e fotoreporterëve të huaj. Pashë Luana Vjollcën që përdridhej, Hygerta Sakon që s’përdridhej, atë kosovaren Muren që përdridhej dhe nuk tërhoqën vëmendje.  Foto- reporterët janë lodhur nga silikoni dhe duan vetëm bio”, tha Mane.