zoom

Bota

FOTO/ Ky është momenti i plagosjes së kryeministrit sllovak Fico, truprojat e fusin në makinë…

Ky është momenti kur truprojat kapin nga krahët dhe trupi duke mbuluar dhe futur në makinë me shpejtësi kryeministrin populist sllovak, Robert Fico, për të cilin mediat raportojnë se u plagos, por jo se sa rëndë.

Ngjarja ka shokuar opinionin mbarëkombëtar, teksa ndodhi kur kreu i ekzekutivit mbante një mbledhje qeverie larg kryeqytetit Bratislava.

Policia tha se kapi autorin e dyshuar të krimit, që shihet edhe në foto, teksa po heton për bashkëpunëtorë të tjerë.

Rrethanat dhe detajet mbeten ende të paqarta, sikurse edhe gjendja shëndetësore e Fico. Raportohet se ai mbeti i plagosur, por nuk dihet shkalla e lëndimit.

Dëshmitarë ishin edhe shumë gaztearë. Gjithashtu motivet mbeten të errëta, teksa pritet marrja në pyetje dhe identifikimi i autorit të krimit. /ZOOM.AL/

 

View this post on Instagram

 

A post shared by zoom.al (@zoom.al)