zoom

Slider

Kumbulla tregon gjendjen e tij dhe komplimenton shokët e ekipit për fitoren

Marash Kumbulla vijon fazën e rehabilitimin pas dëmtimit të ligamentit të kryqëzuar. Mbrojtësi kuqezi ka publikuar një postim në rrjetet sociale për të bërë një bilanc të rikuperimit të tij dhe për të komentuar fitoren e Romës ndaj Empolit:

“I lumtur me fitoren e madhe të djeshme, vazhdoj përgatitjen me më shumë motivim! Forca Roma!”, ka shkruar Kumbulla në Instagram.

Mbrojtësi i është nënshtruar operacionit në maj dhe nuk do të jetë në gjendje të kthehet gjatë këtij viti. Synimi i Kumbullës është të zbresë në fushë në kohë për të fituar formën e duhur para finaleve të Euro 2024.

Shqipëria është shumë pranë kualifikimit në Europin, teksa ndeshja e radhës do të jetë me Çekinë, më 12 tetor, në “Air Albania”. /zoom.al/