zoom

Lajme

Basha mbyll takimin me strukturat, njofton rekurs për vendimin e Apelit për vulën

Pas vendimit të Apelit për t’ia dhënë vulën Sali Berishës, Lulzim Basha mblodhi strukturat për të diskutuar se çfarë veprimesh do të ndërmarrin tani.

Pas disa orësh mbledhje me dyer të mbyllura, Basha tha për mediat se po diskutohet për të bërë rekurs ndaj vendimit të Apelit.

Lulzim Basha akuzoi Berishën dhe Edi Ramën se “janë bashkë”, duke shtuar se ai është kundërshtari më serioz i kryeministrit”.

“Duket qartë se është përvijuar koalicion antivlerash në horizont dhe ka alibi për të mbajtur Ramën në pushtet. Nuk ka dhe nuk ka pasur një bashkëpunim me Ramën, ai e ka kuptuar që kundërshtar të parë serioz ka pasur Lulzim Bashën. Një gjë po u them, partneriteti ynë është me qytetarët. Është standard, jo retorikë. Në takime tona, ka një ndjesi të përligjur të padrejtësisë së tyre.

Nuk i trembem asgjëje fiktive, logo vula dhe as karrigia nuk të bëjnë demokrat më të mirë. Të bën përballja me korrupsionin, me keqqeverisjes.

Po konsiderojmë rekursin, ka një vendim juridik që vendimi është i padrejtë dhe i pabazuar. Angazhimi ynë është për një Shqipëri më të mirë, një Shqipëri që meriton më shumë. Strukturat janë në një mendje, për Shqipërinë më të mirë dhe jo për orekse personale”, tha Lulzim Basha.