zoom

Aktualitet

Babai i Alma Arrazit për mediat: Burri u betua mbi varr se s’do e tradhtonte më. Vdiq nga dashuria

Reagon për herë të parë babai i Alma Bushatit, pas aktit ekstrem që dyshohet se mori vajza e tij, duke u hedhur në lumë së bashku me tre fëmijët e saj.

Ai konfirmoi për mediat versionin se bashkëshorti i saj, Ergys Arrazi e tradhtonte Almën.

Sipas tij, tradhtia bashkëshortore ishte e vazhdueshme nga ana e Ergysit, por ky i fundit ishte betuar së fundmi se nuk do ta përsëriste më.

“Vajzën time e vrau dashuria që kishte për dhëndrin. Alma kishte 10 vite martesë me Erdgysin. Ata ishin njohur me dashuri dhe kishin lidhur jetën bashkë. Ata qëndruan emigrantë në Gjermani ku kërkuan azil dhe qëndruan disa vite, ku lindën dhe dy vajzat që sot ishin 8 dhe 9 vjeç.

Kur erdhën në Shqipëri, qetësia në çift u prish. Erdgysi dilte me vajza të tjera dhe kjo e mërziste Almën. Zënkat bëheshin gjithmonë e më të shpeshta. Alma ikte nga shtëpia vite tek vëllai ose tek motra në Tiranë. Ai vinte e merrte dhe historia përsëritej. Këtë janar ajo iku në Itali tek halla ku gjeti dhe punë. Ai i tha kthehu. Iu betua mbi varrin e të atit se nuk do ta tradhtonte më por nuk e mbajti fjalën dhe ndodhi tragjedia”, tha babai i Alma Bushatit.