zoom

Lajme

Reperja e njohur amerikane dëbohet nga shtëpia, shkak u bë…

Një e papritur i ka ndodhur reperes së famshme amerikane, Azealia Banks. Ajo është dëbuar nga shtëpia ku po banonte në Florida, pasi nuk kishte paguar qiranë!

Pronari i shtëpisë ka bërë ankesë edhe në gjykatë, duke paditur artisten për mospërfillje të kontratës për qiramarrje.

Institucionet e drejtësisë kanë kërkuar që Banks të kryejë detyrimet e saj kontraktuale, brenda 5 ditësh. Pasuria e këngëtares arrin në 2 milionë dollarë.

Media raportoi se çudit fakti se si një artiste me pasuri të konsiderueshme, neglizhon pagesën e qirasë dhe hap telashe të panevojshme. /ZOOM.AL/