zoom

Slider

Neymar zbulon lojtarin më të shëmtuar me të cilin ka luajtur ndonjëherë dhe ai është i Realit

Neymar është pyetur në një intervistë  se kush është futbollisti “më i shëmtuar” me të cilin ka luajtur. Përgjigjja e futbollistit tërhoqi vëmendjen për humorin dhe zgjedhjen e papritur.

I pyetur për lojtarin më pak tërheqës me të cilin ka luajtur, Neymar, duke qeshur, tha se ai quhet Vinicius Junior dhe aktualisht është një lojtar i Real Madridit.

“Më i shëmtuari? Kam luajtur me shumë. As që doja të thoja i shëmtuar, por kam luajtur me shumë djem. Do të jetë shaka, por… Vinicius Junior. Është çmenduri, shiko, ai është i zgjedhuri Vini, të dua… Të dua më shumë se kurrë”, tha Neymar duke qeshur.

Të dy kanë ndarë fushën për kombëtaren braziliane dhe njihen prej vitesh.

Rrugët e Neymar dhe Vinicius janë kryqëzuar shumë herë, jo vetëm si rivalë në futbollin e klubeve, por edhe si bashkëlojtarë që përfaqësojnë Brazilin.

Shoqëria e tyre është evidente dhe komenti i Neymar u bë qartë me shaka, duke nxjerrë në pah anën marrëdhënien mes dy futbollistëve.