zoom

Sport

Mbylli sezonin me dy trofe të rëndësishëm, Xhaka: E mahnitshme dhe e paharrueshme, shihemi në…

Mesfushori shqiptar i Leverkusen, Granit Xhaka, u shpreh i lumtur për fitimin e Kupës dhe Bundesligës.

“Fundi perfekt i sezonit të parë në ekipin e Bajer Leverkusen. Etapë e paharrueshme. Ne ia dolëm të fitonim Bundesligën, tashmë e kishte radhën Kupa.

E kemi mbyllur të pamposhtur në këto dy kompeticione. Kujtim i mahnitshëm, i cili do të mbahet mend gjatë jo vetëm nga tifozët tanë. Faleminderit mbështetësve të Leverkusenit. Shihemi në etapën tjetër”, tha ai. /ZOOM.AL/