zoom

Lajme

Familja e Meritonit s’pranon Ilnisën, çifti “fshihet” në Tiranë

Ndryshe nga familja e Ilnisës, të cilët ishin të lumtur për lidhjen e saj me Meritonin, familja e këtij të fundit nuk ndihen njësoj.

Fillimisht ishte i ati i ish-banorit në një intervistë tha se lidhja e të birit ishte në kuadër të lojës. Si duket nga rrjetet sociale, vetëm motra e Meritonin e ndjek Ilnisën në rrjetet sociale, sakaq vëllezërit e tij, kanë zgjedhur mos ta ndjekin të dashurën e vëllait të tyre.

Nga ana tjetër, as Ilnisa nuk i ndjek ata, duke zbuluar se raporti nuk është edhe aq i qëndrueshëm, si gazetarja ka bërë me dije në intervistat e saj.

Në natën finale të “Big Brother”, Meritoni u surprizua nga nëna e tij, e cila e bëri surprizën në studio, pasi ai ishte eliminuar. Pas takimit të tyre, të dy u larguan së bashku nga skena. Por ajo që nuk mund t’i shpëtonte fansave, ishte momenti kur Meritoni i kërkoi të ëmës me zë të ulët që t’i fliste Ilnisës. Ky ka qenë takimi i parë dhe i fundit mes dy zonjave.

Çifti është parë shpesh në Tiranë, por asnjëherë në Prishtinë.

Së fundmi Ilnisa ka qenë e ftuar në emisionin “Natën me Aulonën”, ku ndër të tjera ka folur për marrëdhënien e saj me moderatorin. Ilnisa tha se vajza e saj, Anais e do shumë Meritonin, duke treguar ajo është shumë e lumtur për mamin e saj.

Askush nuk mund të thotë se si do të jetë rrugëtimi i Ilnisës dhe Meritonit, nëse do të jenë një nga shumë romancat e shkurtra, apo një ndër të paktat që mbijetojnë.