zoom

Aktualitet

53-vjeçari në Ali Dem tenton të vrasë veten me kallashnikov

Një 53-vjeçar ka tentuar të vetëflijohet me armëzjarri në zonën e Ali Demit në kryeqytet.

Momentalisht ai ndodhet në kujdesin e mjekëve dhe ngjarja nuk është zbardhur ende.

Tiranë/Informacion paraprak

Më datë 28.05.2024, rreth orës 16:30, në rrugën “Mihal Grameno”, ka tentuar të vetëvritet me armë zjarri kallashnikov, në banesën e tij, shtetasi A. T., 53 vjeç, i cili ndodhet në spital, nën kujdesin e mjekëve.

Arma e zjarrit u sekuestrua në cilësinë e provës materiale. Grupi hetimor po punon për sqarimin e rrethanave të ngjarjes.