zoom

Aktualitet

Veliaj sqaron sulmin nga hakerat: Instagrami do të kthehet shumë shpejt

Kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj reagoi pas lajmit se llogaria e tij në Instagram është sulmuar nga hakerat.

Veliaj përdori TikTok-un për të reaguar dhe për të konfirmuar se sulmi kibernetik është i vërtetë.

Sipas tij, faqja e tij në Instagram do të rikthehet shumë shpejt në punë, pas rikuperimit nga hakerat, por nuk dha më shumë detaje kush fshihet pas sulmit.

“Jam shkri sot duke qesh me lot. Të gjithë këta që deri dje thoshin “na çmeni, pse nxjerr çdo gjë në Instagram, asfalt, pemë”. Opozita u shqetësua sot ku është Instagrami i Lalit. Instragrami do të kthehet shumë shpejt, ne sapo kemi rikuperuar pas hakerimit”, sqaron Erion Veliaj.