zoom

Lajme

U përdhunua dhe u vra nga daja i saj – Rrëqeth nëna e 11-vjeçares: Si do e varros?

Nëna e vajzës 11-vjeçare, që u abuzua seksualisht dhe më pas u godit për vdekje nga daja i saj, reagoi për herë të parë pasi u konfirmua lajmi për vrasjen e saj.

E tronditur nga ngjarja dhe mes dhimbjes, ajo tregoi se vajza kur ishte më e vogël vuante nga kanceri.

Ajo shtoi se deri në moment të fundit shpresoi që vajza të ishte gjallë.

“Vajza ime e vogël kishte një problem me mëlçinë kur lindi. Ajo kishte kancer. Më mirë Zoti të ma kishte marrë nga sëmundja, sesa nga kjo gjë. Nuk e besoj që fëmija im ka vdekur, si do e varros? Nuk kam fjalë të them asnjë gjë. Doja ndihmë nga e gjithë bota për ta gjetur atë të gjallë”, ishte deklarata rrëqethëse e nënës.