zoom

Bota

Tentoi ta përdhunonte, por vajza rezistoi! I afërmi vret 11-vjeçaren me kaçavidë

Një ngjarje shokuese ka ndodhur në Greqi ku një 37-vjeçar ka vrarë me kaçavidë vajzën e kushërirës së tij të parë.

“E çova në fushë dhe e vrava”, ka treguar ai para hetuesve, por nuk ka treguar arsyet e krimit të rëndë.

Ai është tradhtuar nga kamerat e sigurisë ku vajza 11-vjeçare është parë duke hipur në makinën e tij dhe pas marrjes në pyetje fillimisht e ka mohuar, pastaj ka pranuar vrasjen e të miturës.

Ndoshta përgjigjet për aktin e tij çnjerëzor mund të merren nga e kaluara e tij pasi në vitin 2017 ai u arrestua dhe më pas u dënua për përdhunim e një të miture.

Megjithatë, ai nuk ka qenë asnjëherë në burg, pasi gjykata ka vendosur ta lërë të lirë me kusht deri në gjykimin e çështjes në shkallë të dytë.

Por sipas policisë, vrasësi e ka nxjerrë 11-vjeçaren në fushë dhe ka tentuar ta përdhunojë.

Pasi e mitura ka rezistuar, ai e ka goditur me kaçadivë në qafë.