zoom

Lajme

Turi me Diasporën, Rithemelimi kallëzon Ramën në SPAK: Dëmi në buxhet 2 mln euro dhe përdorim i…!

Sekretari për Diasporën në PD, Indrit Hoxha, njoftoi sot se ka dorëzuar kallëzim penal për dëm ekonomik ndaj kryeministrit Edi Rama, në lidhje me turin politik që bëri në Greqi me administratën, ditën e diel (12 Maj).

Në fjalën e tij për mediat, Hoxha u shpreh se kryeministri Edi Rama po zhvillon një tur takimesh me diasporën me paratë e taksapaguesve shqiptarë, që sipas tij nuk është normale për sa kohë ai ikën në takime nën petkun e kreut të PS jo si kreu i qeverisë.

Ai ka kallբzuar në SPAK kryeministrin. Hoxha u shpreh se dëmi ekonomik që i shkaktohet buxhetit nga të pesë takimet e planifikuara është 2 mln euro.

“Ftesë për Ramën, nëse ka seriozisht turin le të vijë me mua në kampin në Francë për të parë ku i ka dëbuar shqiptarët. Rama nuk mund të manipulojë shqiptarët, atë që ka bërë me shqiptarët kërkon ta bëjë me diasporën.

Takimi i Ramës në Greqi u bë me taksat e shqiptarëve. Shifrat kalojnë mbi 2 mln euro për të pesë takimet që Rama do të zhvillojë, por përveë vlerës ekonomike është edhe përdorimi i administratës. Rama nën në cilësinë e kryetarit të PS jo si kryeministër”, tha ai ndër të tjera. /ZOOM.AL/