zoom

Ekonomi

Tensione në Këshillin Bashkiak Elbasan, PS kërkon rritjen e çmimit të ujit, opozita proteston

Socialistët e Bashkisë së Elbasanit po tentojnë me çdo mënyrë për të votuar dhe rritur çmimin e ujit të pijshëm për qytetarët, teksa opozita vijon të kundërshtojë dhe protestojë fuqishëm.

Edhe sot filloi me tensione mbledhja e Këshillit Bashkiak, e cila u ndërpre të hënën, pas incidenteve të ndodhura në sallë dhe protestës së qytetarëve, teksa një prej tyre kanosi dhe goditi një prej anëtarëve socialistë.

Disa qytetarë të mbështetur nga grupi i këshilltareve të opozitës, edhe sot po protestojnë në hyrje të sallës ku po mbahet mbledhja për t’u anuluar vendimi për rritjen e tarifës së ujit të pijshëm.

Kreu i grupit të këshilltarëve të opozitës, Blendi Himçi, deklaroi bojkot pa afat të mbledhjeve të këshillit bashkiak Elbasan. /ZOOM.AL/