zoom

Lajme

Salianji miting në Kavajë: Kafshatë që s’kapërdihet është Qeveria, u shërben bandave…

Deputeti i Partisë Demokratike Ervin Salianji, ka zhvilluar një takim në Kavajë me mbështetësit demokratë, në prag të protestës së madhe të së enjtes, për të mobilizuar edhe strukturat.

Ai u shpreh se gjithçka që kjo qeveri ka prodhuar në 3 mandate kanë qenë korrupsioni, varfëria dhe shpopullimi.

Salianji u shpreh se ka ardhur koha që kjo të marrë fund, duke ftuar qytetarët që të jenë në protestën e 11 korrikut.

Postimi i plotë:

“Kafshatë që s’kapërdihet është qeveria!

Braktisje, shkretim, padrejtësi, korrupsion, varfëri, pabarazi, vuajtje, shpopullim, mungesë mundësish e shërbimesh, kriminalitet… gjithçka ka prodhuar kjo qeveri në 3 mandate është lufta ndaj qytetarëve dhe shërbimi ndaj banditëve!

Ka ardhur koha ta ndalim, të gjithë bashkë në 11 Korrik ora 20:00!”. /ZOOM.AL/