zoom

Lajme

Pak minuta para nisjes së duelit, arrestohet tifozi shqiptar në hyrje të stadiumit

Një tifoz shqiptar ra në prangat e policisë gjermane këtë të hënë, pak minuta para se të nisë supersfida mes Shqipërisë dhe Spanjës.

Ai u arrestua në hyrje të stadiumit të Duseldorfit, për arsye ende të pazbardhura nga mediat e huaja.

Tifozi ishte i veshur me një bluzë kuqezi, që mbrapa mbante emrin e Xhakës.