zoom

Kosova

Mister në Kosovë, policja gjakovare prej katër ditësh e zhdukur!

Një efektive e Policisë së Kosovës rezulton e zhdukur prej 4 ditësh dhe ka ngritur në alarm kolegët dhe autoritetet ligjzbatuese, teksa familjarët thanë se nuk kanë asnjë informacion për vendndodhjen.

Mediat raportojnë se efektivja është nga Rahoveci, Gjakovë dhe  është shpallur e zhdukur. Nga hetimi paraprak rezulton se policja është larguar nga shtëpia e saj ditën e dielën dhe nuk është kthyer më.

Familjarët kanë raportuar të martën zhdukjen e efektives.

“Dje është raportuar por dyshohet që nga e diela në mëngjes nuk është në kontakt me askend, s’ka qasje as në telefon e as nuk është parë nga ajo kohë”, deklaron policia kosovare. /ZOOM.AL/