zoom

Aktualitet

Incidenti te protesta e Bashkisë, molotovi bën “rikoshetë” dhe bie te gazetarët! Momentet e panikut

Protesta e opozitës para Bashkisë së Tiranës, e nënta radhazi, u shoqërua edhe me momente tensioni e një incident gati dramatik.

Mbështetësit e Rithemelimit hodhën bomba molotov drejt godinës së Bashkisë. Një prej shisheve molotov goditi fillimisht një shtyllë dhe u kthye pas, duke rënë te gazetarët dhe operatorët që po mbulonin protestën.

Hedhja e bombës molotov tek gazetarët ka shkaktuar momente paniku. Vetëm reagimi i shpejtë i tyre ka bërë që të shpëtojnë pa u dëmtuar. Ndërsa policia ka ndërhyrë duke shuar zjarrin menjëherë.

Opozita kërkon dorëheqjen e kryebashkiakut Erion Veliaj pasi SPAK arrestoi ish-drejtorët e Bashkisë së Tiranës për korrupsion me tenderat. /ZOOM.AL/