zoom

Slider

Granit Xhaka: Italinë e mposhtëm ende pa dalë në fushë

Kapiteni i Zvicrës, Granit Xhaka ka komentuar fitoren 2-0 ndaj Italisë, teksa e paralelizoi me humbjen ndaj të kaltërve tre vite më parë me rezultatin 3-0.

Xhaka u shpreh se fituan ndeshjen ende pa u futur në fushë duke shtuar se është krenar për atë që kanë treguar gjatë sfidave.

“Mendoj se ne e fituam ndeshjen ende pa zbritur në fushë, kështu bënë edhe ata me ne para tre vitesh. Jam shumë krenar për atë që kemi treguar, jam krenar për çdo pjesëtar të skuadrës dhe stafit, sepse kjo që kemi arritur është shumë speciale. Jo vetëm për rezultatin, por edhe për performancën dhe lojën e shprehur. Kemi luajtur në nivel të shkëlqyeshëm dhe kemi qenë mentalisht shumë mirë, edhe pse përballë kishim një kundërshtar prestigjioz”, tha Xhaka.

Zvicra në çerekfinalet e Euro 2024 gjen përballë një Angli jo shumë në formë.