zoom

Lajme

Edhe Kroacia në luftë për kualifikim. Mbyllet pa gola pjesa e parë e sfidës me Italinë

Është mbyllur në barazim pa gola pjesa e parë mes Kroacisë dhe Italisë. Një ndeshje me ritëm të lartë nga ana e të dyja skuadrave.

Nuk kanë munguar rastet për të dyja ekipet, ku portierët janë bërë protagonistët kryesorë.

Edhe Kroacia kërkon kualifikimin në këtë duel.

Kroatët ndodhen në të njëjtin pozicion me Shqipërinë, me vetëm 1 pikë të mbledhur gjatë ndeshjeve të luajtura me Spanjën dhe Shqipërinë.