zoom

Lajme

Beleri “ndez” debatin në studio – Zëdhënësi i tij përplaset me Petro Koçin: Mos flururo me presh

Zgjedhja e Fredi Belerit eurodeputet ka nxitur përplasje të mëtejshme mes palëve dhe duke shkaktuar paqartësi se çfarë ndodh tani me fatin e tij.

Në studion e “Top Story”, Petro Koçi nga kampi socialist shprehu zhgënjim për Parlamentin Europian që do të përfaqësohet nga dikush si Fredi Belerit.

Por ai u kundërshtua nga zëdhënësi i Belerit, Skerdi Dhuli, i cili akuzoi socialistët se e burgosën politikisht kryetarin e zgjedhur të Bashkisë së Himarës.

Debati mes tyre:

Petro Koçi: Pika PE ku u katandis të vejë Beleri eurodeputet…

Skerdi Dhuli: Të erdhën kolegë me pranga në duar për të votuar reformën në drejtësi.

Koçi: Rama stë ditë që u arrestua Beleri ishte në Tiranë, po të ishte në dijeni të fenomeneve…

Dhuli: Pusho një sekondë!

Koçi: Nuk ndiqej nga policia e zakonshme…

Dhuli: Shkon si eurodeputet kundër Shqipërisë.

Koçi: A sa mirë e the…

Dhuli: Po sigurisht mo, mos fluturo me presh.

Koçi: Bëj kujdes kur flet me mua, ato të preshëve i ke në parti, bëj kujdes me mua.

Dhuli: Më degjo pak…

Koçi: E the me sinqeritet të plotë, eurodeputet kundër Shqipërisë.

Dhuli: Ti nuk e kupton dot këtë se kaq është kapaciteti jot.

Koçi: Sa të kanë mësuar ty, mos e tepro me edukatën. Eurodeputeti kundër Shqipërisë, e the qartazi.

Dhuli: Qetësohu të mësosh disa gjëra.