Sport

Italia shënon ndaj Uellsit, Zvicrës i duhen më shumë gola

Shpërthen stadiumi i Olimpico-s. Italia e gjen golin e parë në përballjen ndaj Uellsit pikërisht pesë minuta përpara përfundimit të fraksionit të parë të ndeshjes.

Një faull ndaj Verratit, që me anë të një kromimit, Pessina gjen golin duke e kaluar në avantazh axurrët, që tashmë janë drejt sigurimit të 9 pikëveve të plota në grup. Pessina pati edhe një rast të artë por nuk e realizoi dot golin e dytë. Mançini ka futur Bellottin, duke lene ne stol Immobilen.

Nëse humb Uellsi dhe fiton Zvicra ndaj Turqisë, atëherë ekipi i Xherdan Shaqirit dhe Grantit Xhakës iu duhet të fitojnë sa më thellë, pasi aktualisht janë me 4 pikë të barabarta, por golaverazhi i lë uellsianët në vendin e dytë.

Sakaq pjesa e parë ndeshjes mes Zvicrës dhe Turqisë është mbyllur me rezultatin 2-0. Golat u shënuan nga Seferovicc dhe Xherdan Shaqiri.