zoom

Slider

4.5 milionë euro në vit! A do ta pranojë Maurizio Sarri ofertën e klubit grek?!

Përgjigja e Maurizio Sarri për propozimin e Panathinaikos është negative sipas burimeve nga Italia pranë trajnerit italian.

“Ishte një propozim sfidues, por Sarri dëshiron të presë të rifillojë ose në Itali, ose të kthehet në Angli, të cilën ai ka deklaruar se do ta dëshironte shumë”, thanë ata për APE-MPE.

Sipas Sport-FM, Panathinaikos i ka bërë një ofertë që kalon 4 milionë euro në vit për një kontratë trevjeçare trajnerit italian dhe pret përgjigjen përfundimtare deri të dielën.

Por mësohet se shanset nuk janë në favor të skuadrës greke. Trajneri i madh italian 65-vjeçar u largua nga Lacio në mesin e marsit të këtij sezoni dhe që atëherë ka mbetur i lirë.

Ai është ulur në stolin e Juventusit, me të cilin fitoi Serinë A në 2020, Chelsea, me të cilin fitoi Europa League në 2019 dhe Napoli.