zoom

Lajme

TRONDITËSE/ Daja tregon hap pas hapi si vrau 11-vjeçaren: E kapa nga flokët dhe e tërhoqa zvarrë

Zbardhet tjetër dëshmi tronditëse e dajës, që vrau mbesën e tij 11-vjeçare gjatë tentativës për përdhunim në Greqi.

37-vjeçari ka treguar hap pas hapi para grupit hetimor sesi vendosën së bashku me 11-vjeçaren për të bërë shëtitje me makinë.

Më pas, ai ka rrëfyer se e kishte në plan për të abuzuar seksualisht me të, duke shtuar se refuzimi i mbesës e acaroi dhe e nervozoi, duke e dhunuar dhe goditur për vdekje me kaçavidë.

Dëshmia e dajës 37-vjeçar:

Në mëngjes u ndala në furrë dhe pashë mbesën time. Nuk e di si më erdhi dhe i thashë të shëtisim. Ajo u përgjigj po. Vendosëm që të shkonim në 8 të mbrëmjes”, tha ai në rrëfimin e tij.

Kur dola nga shtëpia e saj, që të mos shiheshim, shkova dhe e prita. Ajo erdhi me vullnetin e saj të lirë. Shkuam në një mini market dhe morëm pije freskuese. Kur arritëm atje ku po shkonim, e mora për dore dhe i thashë të kryenim marrëdhënie. Ajo më tha jo dhe se do t’u tregonte prindërve të saj. Nuk isha i gatshëm të pranoja “jo”-në, madje nga një fëmijë vetëm 11 vjeç.

U ngatërrova, e hodha poshtë dhe fillova ta gozhdoja me kaçavidë në qafë dhe në shpinë. E kapa nga flokët dhe e tërhoqa zvarrë në fushë. Aty dëgjova një “ah” dhe më pas asgjë. E hodha në kallamishte dhe shkova në shtëpinë e nënës sime.