zoom

Lajme

Stresi divorcohet nga Kejsi: Më erdhi një letër para dy ditësh, thash “wow”

Reperi Arkimed Lushaj, i njohur me emrin Stresi, i ka dhënë fund martesës së tij.

Në vitin 2018, Stresi dhe Keisi treguan se u martuan por nuk bënë dasmë.

Por jeta martesore nuk zgjati shumë dhe ata u ndanë nga njëri-tjetri, por jo ligjërisht.

“Ne kemi shumë respekt për njëri-tjetrin. Flasim herë pas here por jo shumë. Ne jemi të martuar akoma, nuk kemi bërë ndarje aktuale. Herë pas here flas dhe me familjen e tij. Divorci është shtyrë pasi asnjë prej nesh nuk ka qenë në Shqipëri”, shpjegonte pak kohë më parë Kejsi.

Këtë të mërkurë, marrëdhënia e tyre ka marrë fund edhe ligjërisht. Stresi tregoi se ata kanë firmosur dokumentet e divorcit në gjykatë.

“Të them të drejtën, unë kam pasur një lidhje martesore. I celebruar me ish-partneren që kam pasur dhe e përshëndes shumë. Është vajzë e mrekullueshme. Unë nuk dija seç ishte dashuria. U martuam kështu fshehurazi. Edhe kur vjen një letër para dy ditësh dhe thotë që të mërkurën duhet të jesh në gjyq. Dhe shoh që ishte civile shkruante aty. Dhe në momentin që shkoj aty më pret avokati sot edhe më thirrën Arkimed Lushaj dhe ‘Filane’ Lushaj’. Unë po rrija. Isha habitur me të thënë të drejtën se po vija edhe nga xhirimet. Kur futem aty edhe e shoh thashë “wow””, tha Stresi.