zoom

Lajme

SKANDAL/ Ulsi Manja kërcënon Agron Shehajn: T’i pres veshët! Do merret shteti me ty (VIDEO)

Edhe pse si ministër i Drejtësisë propagandon kundër dhunës, vetë Ulsi Manja ndryshe thotë e ndryshe bën.

Gjatë një përplasjeje politike me deputetin Agron Shehaj, Ulsi Manja e kërcënoi këtë të fundit me prerje veshësh.

Nga salla e Parlamentit, Shehaj e akuzoi Manjën se gënjeu me amnistinë penale dhe se liroi zyrtarët e korruptuar.

Ministri i Drejtësisë, Ulsi Manja kërcënoi sot hapur në Kuvend deputetin e pavarur Agron Shehaj, duke i thënë se “Shteti do të duhet të merret seriozisht me ty” dhe se “do të ti pres veshët”.

“Ministri i Drejtësisë, Ulsi Manja, në emër të qeverisë, deklaroi në këtë përlament në mënyrë tekstuale; që nuk do përfitojnë nga amnistia asnjë i dënuar nga GJKKO-ja dhe asnjë i dënuar për korrupsion. Po e citoj: “Amnisti që s’do ketë, jo e jo, por as ulje të dënimit për ata që janë dënuar për korrupsion dhe krim të organizuar nga GJKKO. Ministri gënjeu me paturpësine me të madhe”, u shpreh Agron Shehaj.

Bazuar mbi këto gënjeshtra, Shehaj kërkoi nga Manja të jepte dorëheqjen. Por ministri e kërcënoi dhe e paralajmëroi se do të merret shteti me të.

“T’i pres veshët. Shteti do të duhet të merret seriozisht me ty. Do të vijë dita që fytyra jote prej ëngjëlli të dalë ashtu siç është në të vërtetë”, tha Ulsi Manja./ Zoom.al