zoom

Aktualitet

Shqiptari nuk pendohet për vrasjen e gruas në Athinë. Kërcënoi edhe vajzën: Do të të vras edhe ty!

Eduard Danaj, autori i vrasjes së shqiptares Enekelejda Danaj në Athinë, nuk ka shfaqur shenja pendimi pas arrestimit.

Ai u prangos në gjendje të dehur pasi masakroi me thikë gruan e tij, ndërsa para grupit hetimor ka deklaruar se nuk e duronte dot më bashkëshorten sepse e tradhtonte vazhdimisht.

“Ajo hante lekët e mia”, tha Eduard Danaj.

Mediat greke kanë zbardhur edhe detajin tronditës sesi në momentin e krimit, ai ka kërcënuar me vrasje edhe vajzën e tij.

“Do të të vras dhe ty, do bëhesh si nëna jote. Pastaj do vras veten!”, mësohet të ketë thënë shqiptari.