zoom

Aktualitet

VIDEO/ Klithmat për ndihmë të shqiptares që u masakrua me thikë në Athinë nga burri i saj

Konfliktet mes çiftit shqiptar, Eduard dhe Enekelejda Danaj ishin të vazhdueshme dhe përfunduan në tragjedi.

40-vjeçarja shqiptare ishte ankuar në vijimësi për dhunë në familje dhe e kishte denoncuar 3 herë në polici.

Ndërkohë, vetëm një javë më parë, të hënën e kaluar, është regjistruar një moment dhune mes tyre

Protothema.gr ka publikuar një video ku dëgjohet momenti kur viktima debaton me burrin që e vrau.

Në video dëgjohen britmat dhe ulërimat e 40-vjeçares.

Kliko KËTU për të parë videon

Sipas protothema.gr, Enkelejda Danaj kishte denoncuar se partneri i saj ishte bërë i dhunshëm dhe kishte filluar të konsumonte sasi të mëdha alkooli.

Denoncimi i fundit ishte bërë më 7 maj të këtij viti, një ditë pas sherrit të dokumnetuar në videon e mësipërme.