zoom

Aktualitet

Detaje tronditëse nga vrasja në Athinë/ Pasi masakroi gruan me thikë, shqiptari po pinte birra

Zbardhen të tjera detaje tronditëse nga ngjarja e rëndë e ndodhur në Athinë, ku 50-vjeçari shqiptar, Eduard Danaj vrau me thikë bashkëshorten e tij, Enkelejeda Danaj.

Mediat greke raportojnë se pasi ka kryer krimin, Eduard Danaj ishte strehuar në një godinë të braktisur dhe po pinte birra.

Ai u pikas nga kalimtarë të rastit, që njoftuan policinë, e cila më pas prangosi 50-vjeçarin në gjendje të dehur.

Para grupit hetimor Eduard Danaj ka pranuar vrasjen e gruas, duke e akuzuar se e tradhtonte ndër vite.

“E vrava dhe nuk pendohem. Po hante paratë e mia. Ajo kishte lidhje me burra të tjerë përgjatë viteve. Nuk mund ta shihja të dashurin e saj duke bërë xhiro me makinë, kishte edhe foto në Facebook”, ka deklaruar ai.