zoom

Lajme

Shqipëri-Spanjë regjistron rekord shikueshmërie, 12 milionë iberikë para televizorit!

Edhe pse ishte thjeshtë një ndeshje formale, pasi i kishin mbyllur llogaritë me kualifikimin, spanjollët luajtën maksimalisht ndaj Shqipërisë, duke marrë një sukses 1-0 dhe duke i dërguar kuqezinjtë e Sylvinhos në shtëpi përpara kohe.

Entuziazmi është i madh edhe tek tifozët iberik, të cilët sipas asaj që mësojnë mediat, ishin plot 12 milionë spanjollë që po ndiqnin ndeshjen nga televizori.

Ata kanë të drejtën e plotë për të festuar, pasi u kualifikuan me pikët e plota.

Kjo shikueshmëri vjen edhe fal lojës spektakolare që ekipi ka shfaqur, rezultateve dhe rritjes së shanseve për ta fituar, sepse tani iberikët shihen si favoritët kryesorë të EURO 2024. /ZOOM.AL/