Slider

Real Madrid fluturon me Benzema, francezi mposht Chelsea me tripletë

Real Madrid arriti një fitore emocionuse në “Stamford Bridge”, duke mposhtur me rezultatin 3-1 Chelsea.

Karim Benzema ishte i jashtëzakonshëm në fushë me një trigolësh. Dy golat e parë francezi i shënoi me kokë, në minutën e 21’ dhe 24’.

Chelsea rihapi takimin në të 40’ me Havertz, që i dërgoi shifrat në 1-2. Në përsëritje, Reali shënoi edhe golin e tretë me Benzema, që shfrytëzoi dhuratën e Mendy.

Përfundimisht 3-1 dhe feston Real Madridi, kualifikimi në gjysmëfinale duket formalitet për “Los Blancos”.

Fiton edhe Villarreal, që mposhti me rezultatin e ngushtë 1-0 Bayern Munchen. Danjuma, realizoi golin e vetëm të takimit në minutën e 8’, ndërsa spanjollëve iu anulua edhe një gol në minutën e 41’ nga VAR.