zoom

Aktualitet

Nesër ditë tipike vere, temperaturat do të shkojnë deri në…

Ditën e martë vendi ynë do të jetë në ndikim të kushteve atmosferike relativisht të qëndrueshme.

Moti parashikohet të jetë me alternime kthjellimesh dhe varënsira mesatare transparente të larta, sipas Shërbimit Meteorologjik Ushtarak.

Era do të fryjë me drejtim veriperëndimi-verilindje me shpejtësi mesatare 7m/sek, ndërsa përgjatë vijës bregdetare e kryesisht në bregdetin jugor e lugina era fiton shpejtësi 10-14m/sek, duke bërë që valëzimi në detet Adriatik dhe Jon të jetë i forcës 1-2 ballë.

Temperaturat parashikohen:
në zonat malore 9 deri 28°C
në zonat e ulëta 8 deri 30°C
në zonat bregdetare 12 deri 28°C