zoom

Lajme

Një emër surprizë rrëmben 100 mijë eurot, ja kush e fitoi “Ferma VIP”…

Një emër surprizë rrëmben çmimin prej 100 mijë eurosh të reality show. Dijonis Biba fiton edicionin e parë të “Ferma VIP”.

Pas shumë sfidave, Dijonisi dhe Flori u përballën “kokë më kokë” në një televotim, ku publiku përcaktoi si fitues të parin.

Gjashtë fermerët, të cilët prekën finalen e madhe ishin: Baby G, Ditea Berisha, Dijonis Biba, Renis Gjoka, Florian Agalliu dhe Çiljeta Xhilaga.

Ky edicion u shoqërua me shumë surpriza, ku ranë në sy rrëfimet e Bes Kallakut për ndarjen me Xhensila Myrtezain, ai i Elsa Lilës për arrestimin në Itali.

Si dhe daljet e befasishme të Robert Berishës fillimisht, ku u aludua se e kishte planifikuar, Albano Bogdos pas një debati të fortë me këngëtarin Robert Aliaj dhe ky i fundit më tej, vetëm katër ditë para finales, pasi u zgjodh finalist, duke thënë se nuk kishte çfarë të jepte më. Edhe Dijonis Biba fillimisht tentoi ta linte “Fermën VIP”, por më pas ndryshoi mendje dhe vijoi garën deri në fund. /ZOOM.AL/