zoom

Lajme

Nisin tensionet para Kryeministrisë, protestuesit hedhin molotovë

Thuajse një orë pas nisjes së protestës para godinës së Kryeministrisë, opozitarët sulmuan drejt selisë qeveritare.

Tubuesit qëlluan drejt Kryeministrisë me molotovë dhe filluan të përplasen me forcat e policisë, duke tentuar të çajnë kordonin.

Zjarri i shkaktuar nga molotovët qëndroi i ndezur për disa minuta dhe më pas u shua nga efektivët.

Kjo është protesta e dytë kombëtare që opozita thërret në Bulevardin “Dëshmorët e Kombit”, pas asaj të 20 shkurtit.

Mes protestuesve është edhe Ilir Meta, ndërsa Sali Berisha do të mbajë fjalim përmes ekranit.