zoom

Lajme

Nis protesta e opozitës, Berisha do të flasë përmes ekranit. Pjesë e tubimit edhe Meta

Qindra mbështetës të opozitës janë mbledhur para godinës së Kryeministrisë, në përgjigje të thirrjes së ish-kryeministrit Sali Berisha për të protestuar kundër qeverisë.

Në të dytën protestë kombëtare që opozita zhvillon në Bulevardin “Dëshmorët e Kombit”, Sali Berisha do të mungojë fizikisht për shkak të arrestit shtëpiak, por ai do t’i përshëndesë tubuesit përmes ekranit.

Protestës i është bashkuar edhe kryetari i Partisë së Lirisë, Ilir Meta.

Kryeministria është blinduar nga forcat e policisë, që janë në gatishmëri për të garantuar sigurinë dhe për të ndërhyrë në rast të përshkallëzimit të situatës.