zoom

Lajme

Në grup me Shqipërinë, Spanja shpall listën e lojtarëve të grumbulluar për Europianin e Gjermanisë

Spanja, rivali i Shqipërisë në “Euro2024”, ka publikuar listën paraprake me 29 lojtarë, teksa tre prej tyre në fund do të qëndrojnë në shtëpi.

Trajneri Luis de la Fuente ka lënë jashtë mbrojtësin e Totenhemit, Pedro Porro dhe atë të Gironës, Migel Gutierrez.

Portierët: Unai Simon, Raja, Remiro.

Mbrojtësit: Dani Karvahal, Hesus Navas, Laporte, Le Normand, Nacco, Vivian, Kubarsi, Grimaldo, Kukureja.

Mesfushorët: Rodri, Zubimendi, Fabian, Merino, Markos Jorente, Pedri, Aleiks Garcsa, Baena, Fermin Lopez.

Sulmuesit: Morata, Hoselu, Oyarzabal, Dani Olmo, F. Torres, Niko Uilliams, Lamine Jamal, Ayoze Perez. /ZOOM.AL/