zoom

Lajme

Miratohet Amnistia Penale, kush është deputeti që votoi kundër

Kuvendi ka miratuar këtë të enjte Amnistinë Penale.

Me 116 vota pro, Amnistia Penale pritet të hyjë në fuqi në ditët në vijim.

Mazhorancës iu desh të bindte opozitën për Amnistinë dhe për herë të parë të dy kampet e PD-së bashkëpuan për këtë qëllim. Deputeti Agron Shehaj ishte e vetmja votë kundër në Kuvend.

Më shumë se 3000 të dënuar preken nga ky vendim, ndër të cilët 700 janë në qelitë e burgut.