zoom

Lajme

Martohet vajza e aktorit 94-vjeçar Clint Eastwood, dasma me 130 të ftuar dhe detajet

Vajza e Clint Eastwood, Morgan, është martuar.

Shkrimtarja dhe producentja 27-vjeçare u martua me Tanner Koopmans, më 15 qershor, në një fermë në Carmel, Kaliforni, para 130 të ftuarve, përfshirë shtatë vëllezërit e motrat e saj dhe babain e saj aktor legjendar 94-vjeçar.

Morgan, e cila është në pritje të fëmijës së saj të parë, tha për PEOPLE se festa ishte “shumë e frymëzuar nga evropianët dhe e përsosur. Ne donim që çdo element të dukej bukur” dhe shtoi: Unë e bëra vetë grimin dhe flokët, zgjodha disa vathë të lirë javën e kaluar dhe vendosa një palë taka prej kadifeje që kam veshur më parë”.

“Fillimisht doja të martohesha”, tha Morgan,” por burri im donte një festë më të madhe. Dasma jonë ishte e përsosur, sepse ishte aq intime sa mund të ishte (me një familje të madhe si e imja), por edhe e gjallë. Ishte thjesht familja e ngushtë dhe partnerët, miqtë e ngushtë të familjes dhe miqtë më të mirë që kishim njohur gjatë gjithë jetës sonë duke u rritur në Carmel”.

Misioni Ranch, ku çifti u martua, u ble në vitin 1986 nga ylli 94-vjeçar – i cili shërbeu si kryebashkiak i Carmel nga 1986 deri në 1988. Morgan është fëmija i vetëm i Clint me ish-bashkëshorten Dina Eastwood, 58 vjeç. Clint është baba i tetë fëmijëve nga gjashtë gra të ndryshme.

27-vjeçarja njoftoi shtatzëninë muajin e kaluar duke zbuluar barkun e saj të fryrë në Instagram. “Fëmija ynë” , ka shkruar ajo në mbishkrimin e postimit. Ndryshe nga babai dhe vëllai i saj aktor, Morgan jeton jashtë vëmendjes dhe punon si shkrimtare e pavarur. /ZOOM.AL/