zoom

Lajme

Kombëtarja e papërmbajtshme në Hungari, “shkatërron” Lichtenstein

Kombëtarja shqiptare u shfaq në superformë në përballjen miqësore me Lichentstein në Hungari.

Në fushën e blertë, Kuqezinjtë dominuan lojën dhe “shkërmoqën” kundërshtarin me tre gola të shënuar.

Tifozët shpërthyen në festë në minutën e 67, kur Muçi me lehtësi gjeti sërish portën kundërshtare duke shënuar golin e tretë për Kombëtaren dhe duke lënë kokëulur në fushë skuadrën e Lichtenstein.