zoom

Lajme

Francë-Spanjë, iberikët në avantazh me 2 gola

Spanjë-Francë po dhuron spektakël mbrëmjen e sotme. Një ndeshje me një ritëm fantastik, ku janë shënuar 3 gola brenda 25 minutave.

Kunde ka shkaktuar një autogol në portën e tij, pasi ka devijuar një top të goditur fort në portë nga Dani Olmo.

Ishin francezët që kaluan të parët në avantazh nnë minutën e 8-të, por Yamal dhe autogoli i Kounde i dhanë avantazhin spanjollëve.

Kolo Muani ka kaluar francën në avantazh në minutën e nëntë të ndeshjes.

Pas një asisti perfekt të Mbape, Kolo Muani ka kërcyer mbi mbrojtësit spanjollë, duke kaluar gjelat në avantazh.

Lamine Yamal ka barazuar ndeshjen me një supergol në minutën e 16-të. Pas një aksioni perfekt të Spanjës, Lamine Yamal ka shkarkaur të djathtën e tij duke mos i dhënë asnjë mundësi Mike Manjan për të reaguar.

Por me këtë gol Yamal ka vendosur dhe një tjetër rekord në Europian, duke u bërë lojtari me moshën më të re që shënon në një kompeticion të tillë.