zoom

Lajme

FOTOT/ U kthye në “bombë me sahat”, Fratessi merr vendimin: E bllokova motrën në rrjetet sociale…

Davide Frattesi përfaqëson lojtarin që do të dëshironin të gjitha skuadrat. Dhe të qenit vendimtar përsëritet si në kombëtare ashtu edhe tek Inter.

Motra e tij Chiara është e natyrshme për të, madje edhe në rrjetet sociale. Me rastin e paraqitjeve të tij të shkëlqyera me Interin, Chiara shpesh e quajti atë “përbindësh” ose “kafshë” për të nënvizuar përkushtimin në fushë.

Dhe pas paraqitjes së tij të fundit me kombëtaren, motra e tij e festoi me një përcaktim të ri: “Bombardues”. Kujtojmë që menjëherë pas fitores së Juves në Kupën e Italisë, Chiara Frattesi doli në fushë për të festuar me Weston McKennie, duke konfirmuar se ishte në lidhje me futbollistin bardhezi. Davide Frattesi e komentoi atë skenë me ironi:

“E kam bllokuar në të gjitha rrjetet sociale për katër ditë. Tallemi me njëri-tjetrin. Nuk më shqetëson fakti që ajo është kaq e ekspozuar. Secili ka jetën e vet, nuk mund të fusësh askënd në kuti xhami”. Mesfushori i Interit më pas komentoi për një foto të publikuar disa vite më parë në të cilën ajo ishte tërësisht e zhveshur: “A më shqetësoi? Në fillim po. Por sinqerisht nuk ishte një dramë”. /ZOOM.AL/