zoom

Lajme

Fotoja e Messit me Yamal – Flet për herë të parë babai i Lamine: Djali im, më i miri në botë

Pasi fotoja e Lionel Messit duke larë Lamine Yamal bëri xhiron e rrjetit, babai i 16-vjeçarit ka reaguar për herë të parë.

Në shumë media kjo foto u komentua si një bekim që Messi kishte dhënë për Yamal që kur ishte foshnje, me qëllim që sot të kishte suksesin e arritur dhe të futej në histori si lojtari më i ri që shënon gol në Euro 2024.

Por për babanë e Yamal ka ndodhur e kundërta. Ai e konsideron djalin e tij më të mirin në botë dhe shton se ishte Yamal ai që i dha fat Messit.

“Rastësitë ndodhin në jetë. Leo bekoi Lamine? Për mua, Lamine e bekoi Leon. Unë dua të mendoj se djali im është më i miri në botë. Lamine është një rast i veçantë. Ai është rritur më shpejt se të tjerët dhe kjo ka ndodhur falë spanjës, La Masias, dhe miqve të tij”, u shpreh babai i Yamal.