zoom

Slider

“Fillimi i dy legjendave”- Foto e Lionel Messit dhe me Lamine Yamal foshnje

Në vitin 2007, Lionel Messi pozoi për foto me një foshnjë në krah në dhomën e zhveshjes së Camp Nou në Barcelonë për një aktivitet bamirësie.

Messi, i cili ishte 20 vjeç, tashmë po bënte emër dhe do të bëhej ndoshta më i madhi i të gjitha kohërave.

Por fotografi e as Lionel Messi nuk e dinin se foshnja do të “pushtonte” futbollin ndërkombëtar më pak se 17 vjet më vonë.

Legjenda argjentinase mbante në krah Lamine Yamal, 16-vjeçarin që hyri në historinë e Europianit.

Goli i tij kundër Francës në gjysmëfinale të së martës është ai për të cilin do të flitet me dekada.

Në moshën 16 vjeç e 362 ditë, greva gjithashtu e bëri atë njeriun më të ri që ka shënuar në historinë e turneut.

Fotoja e harruar prej kohësh e Messit dhe Yamal u rishfaq pasi babai i 16-vjeçarit në Instagram javën e kaluar me mbishkrimin: “Fillimi i dy legjendave”.