zoom

Aktualitet

EMRI/ I vuri zjarrin makinës së tij në Malësinë e Madhe, ndalohet i dyshuari. Policia: Vuan nga…

Një tjetër akt i qëllimtë i zjarrvënies ka ndodhur duke zbardhur dita e sotme, teksa policia nisi menjëherë hetimet dhe procedoi autorin e dyshuar të krimit.

Një person është arrestuar në Malësinë e Madhe, pasi akuzohet se i ka vënë flakën makinës së tij.

Autori, i cili është identifikuar si shtetasi Gjergj Leknikaj, dyshohet se vuante edhe nga çrregullime mendore. Burime zyrtare konfirmuan se i dyshuari i vuri flakën makinës së tij, tip “Golf”, me targë AA 155 XA, gjatë një momenti të shpërthimit psikologjik.

“Policia e arrestoi në vendngjarje. Autori Gjergj Leknikaj dyshohet se vuante nga çrregullime mendore. Hetimet i kaluan prokurorisë vendore”, njoftoi policia e Koplikut. /ZOOM.AL/