zoom

Lajme

Dëshmia tronditëse e dajës që vrau 11-vjeçaren në Greqi: E çova në fushë dhe…

37-vjeçari, që tentoi të përdhunonte dhe më pas vrau mbesën e tij 11-vjeçare, ka pranuar krimin makabër që tronditi Greqinë.

Pasi u arrestua, ai ka deklaruar para grupit hetimor: “E çova në fushë dhe e vrava”.

Autoritetet ranë në gjurmët e tij sepse u pa nga kamerat e sigurisë kur lëvizte me makinën e tij dhe më pas aty brenda merr edhe mbesën 11-vjeçare.

37-vjeçari ka rrëfyer se më pas e ka dërguar të miturën në një fushë, në një zonë të braktisur, ku ka tentuar të abuzojë seksualisht me të.

Por pasi ajo ka rezistuar, ai e ka goditur vazhdimisht me kaçavidë në qafë, duke i shkaktuar vdekjen e menjëhershme.