zoom

Aktualitet

Curri “plas bombën”: Meta-Kryemadhi arrestohen javën tjetër. “Shpërthen” avokati i ish-presidentit

Analisti Arjan Curri bëri një deklaratë të fortë këtë të enjte, duke paralajmëruar se javën e ardhshme do të arrestohen Ilir Meta dhe Monika Kryemadhi.

Por avokati mbrojtës i Metës, Genc Gjokutaj “shpërtheu” ndaj Currit, duke e akuzuar se po gënjen dhe duke i kujtuar se këtë deklaratë e ka bërë edhe pak ditë më parë, por ende nuk ka fletë-arresti për të.

Curri, me ironi, tha se këto deklarata të bëra prej tij janë në favor të dyshes Meta-Kryemadhi sepse sa më shumë të njoftojë ai arrestimin e tyre, aq më shumë vonon SPAK-u me qëllim të mos dekonspirohet.

Debati në studion e “Top Story”:

Curri: Unë po shtyj ditët e lirisë për Metën dhe Kryemadhin.

Gjokutaj: Ti qenke një prestigjator juridik.

Curri: Po ku është problemi këtu. Sa më shumë bëj prestigjatorin unë, aq më shumë shtohen ditët e lirisë për Metën e Kryemadhin.

Gjokutaj: Nëse le vendosur t’i hipësh teleferikut, kjo është pjesë tjetër.

Curri: Gabimet e mia pse të shqetësojnë ty? Ty duhet të të shqetësojë fakti se… Unë do të bëj një premtim publik…

Gjokutaj: Ke gënjyer! Mos u fut atje, te mitologjia greke.

Curri: Do futem ku të dua unë, edhe te mitologjia e Skraparit, edhe e Beratit. Pse shqetësohesh kaq shumë? Edhe po të gënjej, e mbaj unë përgjegjësinë.

Gjokutaj: Vazhdo, kush tjetër do të arrestohet?

Curri: Meta, Kryemadhi do të arrestohen javën tjetër. Ti nuk je avokati im, je avokati i Meta-Berishës.

Gjokutaj: Dole atje dhe the do arrestohet para Konventës. Nuk të duroj ty kur gënjen.

Curri: Unë do them çdo informacion të klasifikuar sepse interesi publik është mbi interesin personal. Unë do them vazhdimisht që ata do arrestohen, që ata të mos arrestohen. Mua të më kërkojë llogari vetëm SPAK të më thotë ç’punë ke ti që më dekonspiron operacionin.

Rakipllari: Ti thua që Curri nuk ka thënë të vërtetën, por këtë s’e ka thënë vetëm Curri, por edhe gazetarët e tjerë./ Zoom.al